Fotograficzna Publikacja Roku

Fotograficzna Publikacja Roku do 18 maja 2022


Zgłoszenia do 18 maja 2022. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w kolejnej 12. edycji konkursu. W tym roku równolegle startują dwie jego części: Fotograficzna Publikacja Roku 2022 – na książki wydane w 2021 roku oraz Konkurs makiet PDF – na projekty książek fotograficznych.

Czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny. W konkursie na Fotograficzną Publikację Roku nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. Tytuł Fotograficznej Publikacji Roku i Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego oraz wyróżnienia przyznane zostaną 9 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi, na którym zaprezentowane zostaną także publikacje, które trafiły na finałową shortlistę.

Konkurs makiet PDF powstał z myślą o twórcach, którzy mają gotowy projekt, ale nie znaleźli jeszcze środków na wydanie książki. Chcemy nagrodzić i wyróżnić te projekty, które mają potencjał do stania się pełnowymiarowymi książkami i konkurować na rynku z innymi publikacjami. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany w kilku egzemplarzach i umożliwi twórcy/czyni poszukiwanie wydawcy, finansowania druku lub udział w międzynarodowych konkursach na makiety książek fotograficznych. Do jury tej części konkursu zaprosiliśmy osoby związane z projektowaniem, edycją i drukowaniem książek.

Strona konkursu fotograficznego: http://fotopublikacja.pl/