Konkurs fotograficzny sFOTOhutowani

Konkurs fotograficzny sFOTOhutowani do 18 września 2022


Zgłoszenia do 18 września 2022. Ruszył konkurs fotograficzny, którego celem jest pokazanie krakowianom teraźniejszego oblicza Nowej Huty – jej architektury, krajobrazów, codziennego życia w tej części Krakowa i jej nieznanych zakątków. Pragniemy pokazać Nową Hutę w inny sposób niż pokazują to przewodniki turystyczne, wierząc, że ten punkt widzenia może znacznie różnić się od stereotypowego. Tematyka zdjęć zgłaszanych do konkursu jest szeroka – może być to nowohucka codzienność, miejsca spędzania wolnego czasu i sąsiedzkich spotkań, droga do pracy, zabytki, krajobrazy Nowej Huty, ale także portrety Nowohucian.

Jednocześnie z myślą o wszystkich, którzy nie wiedzą jak obsługiwać aparat fotograficzny lub chcą udoskonalić umiejętności związane z robieniem zdjęć, we współpracy z Tomaszem Rollauerem (Visit Nowa Huta) przygotowaliśmy cykl specjalistycznych warsztatów fotograficznych, podczas których uczestnicy mogą dowiedzieć się o zasadach działania aparatu, dobierania obiektywu, tworzenia portretów, zasad robienia zdjęć w plenerze oraz tego, jak robić dobrej jakości zdjęcia smartfonem. W warsztatach mogą wziąć udział nastolatkowie (za zgodą rodziców) oraz osoby dorosłe.

Wernisaż wybranych przez komisję konkursową zdjęć odbędzie się 14 października w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Osiedle Bohaterów Września 26). Wystawę złożoną z wyróżnionych prac będzie można zwiedzać do 31 października.

Nagrody:

Strona konkursu fotograficznego: https://krakownh.pl/aktualnosci/nowe-spojrzenie-na-nowa-hute-sfotohutowani