Konkurs Fotograficzny „W obiektywie”

Konkurs Fotograficzny „W obiektywie” do 15 marca 2024


Zgłoszenia do 15 marca 2024. Rusza 29. edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „W obiektywie” organizowanego przez Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”. Już od dziś można zgłaszać konkursowe fotografie!

„W obiektywie” to jeden z nielicznych konkursów fotograficznych, w którym równe szanse na wygraną oraz pokazanie swoich prac na wystawie pokonkursowej mają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. „Obiektyw” niezmiennie od lat cieszy się ogromną popularnością wśród fotografów w całej Polsce, a uczestników z roku na rok przybywa. Nie ma oddzielnych kategorii konkursowych, więc wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.

Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 16. roku życia, więc jeśli kochasz fotografię, jest to Twój sposób na eksplorowanie rzeczywistości i wyrażanie swojego twórczego ja, zgłoś się do konkursu. Zdjęcia wraz z kartą zgłoszeniową można nadsyłać (lub składać osobiście) do 15 marca 2024 r. na adres OKP Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu, ul. Górnośląska 66a, 62-800 Kalisz. Wersje cyfrowe prosimy wysyłać na adres:

Nagrody:

Nagroda I — 1900 zł
Nagroda II — 1700 zł
Nagroda III — 1500 zł

Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza (za najlepsze zdjęcie natury) — 1000 zł
Nagroda Dziekana WPA w Kaliszu Filia UAM w Poznaniu — nagroda rzeczowa o wartości 900 zł
Nagroda im. Benedykta Jerzego Dorysa (za najlepszy portret) — 1000 zł
Trzy wyróżnienia w wysokości 600 zł każde.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.wiezacisnien.kalisz.pl/aktualnoci-2/w-obiektywie-kolejna-edycja