Wystaw się w Krośnie

Konkurs fotograficzny „Wystaw się w Krośnie!” – do 5 lipca 2019


Zgłoszenia do 6 listopada 2019. W dniach 5-7 września, w Krośnie na Podkarpaciu, odbędzie się już 12. Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy. Wraz z przygotowaniami do tego wydarzenia rusza nowa edycja grantowego konkursu fotograficznego „Wystaw się w Krośnie!” – akcji, która w ostatnich latach zdobyła duże zainteresowanie reprezentantów twórczości niezależnej. To kolejna szansa na uzyskanie finansowego wsparcia dla własnego projektu artystycznego i okazja do pokazania go przed szeroką (nie tylko festiwalową) widownią.

Nocne Teatralia Strachy od przeszło dekady biorą aktywny udział w świecie sztuki alternatywnej, stając się zarazem jednym z jaśniejszych punktów na kulturalnej mapie Polski. To inicjatywa, która nieprzerwanie promuje przedstawicieli twórczości niezależnej – zarówno uznanych artystów, jak i tych nie mających dotąd możliwości spotkać się z szerszym odbiorem swoich prac. Wreszcie, to festiwal, który opiera swą ideę na inspirujących spotkaniach rozmaitych przejawów sztuki – także z dziedziny fotografii.

O tym, jak ważna jest to dziedzina dla formuły Strachów, najlepiej świadczy niezwykle żywe zainteresowanie fotografią podczas odsłon festiwalu realizowanych w ostatnich latach. I to zarówno ze strony odbiorców, jak i artystów, licznie biorących udział w poprzednich edycjach grantowego konkursu fotograficznego. We wrześniowym Strachowym repertuarze znów nie zabraknie miejsca dla „opowiadania obrazem”, gdyż po raz kolejny wraca akcja „Wystaw się w Krośnie!”.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników fotografowania – amatorów oraz profesjonalistów. Aby wziąć udział w akcji, należy wysłać zgłoszenie zawierające opis proponowanej wystawy oraz pliki graficzne ze zdjęciami, które miałyby ją tworzyć (minimum 10). W tym roku organizatorzy konkursu chcą również zwrócić jeszcze większą uwagę na motto, pochodzące od sentencji patrona 12. edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy. Dlatego tematyka nadesłanych projektów powinna bezpośrednio lub pośrednio odwoływać się do słów Stanisława Moniuszki, które brzmią: Ja nic nowego nie tworzę, wędruję…

Zgłoszenia do tegorocznej edycji grantowego konkursu fotograficznego „Wystaw się w Krośnie!” można wysyłać do 5 lipca 2019 na adres e-mail: teatrstrach@gmail.com.

Nagrody:

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wyłonione 3 zwycięskie projekty, gdzie każdy z nich otrzyma grant w wysokości 1000 zł. Dodatkowo, wszystkie wybrane wystawy będą zaprezentowane na wernisażach 7 września 2019 w Krośnie, w ramach 12. edycji imprezy Nocne Teatralia Strachy. Ponadto, autorzy wyłonionych w konkursie projektów mogą liczyć na wyżywienie i nocleg w czasie trwania festiwalu, zaś prace twórców pozostaną dostępne dla zwiedzających przez około miesiąc.

Strona konkursu fotograficznego: http://nocneteatralia.pl/wystaw-sie-w-krosnie