Konkurs fotograficzny Wildlife Artist of the Year – do 18 lutego 2019


Zgłoszenia do 18 lutego 2019. Coroczny konkurs fotografii Wildlife Artist of the Year został zapoczątkowany przez Davida Shepherda i odzwierciedla jego wizję „Sztuka przetrwania” – wykorzystując sztukę do ochrony przyrody.

Prestiżowy i renomowany konkurs Wildlife Artist of the Year gromadzi szeroką rzeszę ludzi z całego świata, aby celebrować różnorodne piękno i cuda świata. Od rozpoczęcia konkursu w 2008 roku przesłano ponad 10 000 zgłoszeń z całego świata, pozyskując ponad 1,2 miliona funtów, aby sfinansować najważniejsze prace DSWF.

Po zamknięciu zgłoszeń nasz uznany zespół sędziów zawęzi wszystkie zgłoszenia do ostatecznej listy finalistów. Wszystkie zgłoszone prace zostaną następnie pokazane na wystawie DSWF Wildlife Artist of the Year 2019, która odbędzie się w londyńskiej galerii i będzie dostępna dla szerokiej publiczności. Wszystkie prace będą dostępne do zakupu, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w dniu premiery.

Istnieje siedem kategorii:

– Earth’s Wild Beauty: otwarta na artystyczna wizje, ilustrująca dzikie krajobrazy, morskie pejzaże i ludzi żyjących w tych środowiskach lub pracujących nad ich ochroną.
– Animal Behaviour: kategoria które pokazuje prawdziwe zrozumienie zachowania zwierząt i poczucie charakteru.
– Into the Blue: Sztuka ilustrująca cudowny świat wody, czy to ocean, wybrzeże, tereny podmokłe, rzeka czy strumień. Nagroda Derek Frances.
– Urban Wildlife: Obrazy w miejskim stylu lub przedstawiające miejskie życie zwierząt i roślin.
– Vanishing Fast (Sponsorowane przez Martina i Emmę Leuw): Sztuka pokazująca nasz zanikający świat. Może to być dowolny gatunek oficjalnie wymieniony jako zagrożony lub zagrożony na Czerwonej liście IUCN – lub w dowolnym krajobrazie, który jest zagrożony.
– Wings: Sztuka pokazująca niezwykłą różnorodność uskrzydlonej przyrody – ptaki i owady, w locie lub w spoczynku. Sponsorowany przez Barlowa Robbinsa.
– Human Impact: nowa kategoria, otwarta dla młodych artystów w wieku od 17 do 25 lat. Jak ludzkie życie miało wpływ dla dzikiej przyrody.

Nagrody:

Pierwsza nagroda 10 000 £, druga nagroda 1000 £ + 7 zwycięzców kategorii otrzymują 500 £ każdy.

Strona konkursu fotograficznego: https://davidshepherd.org/art/wildlife-artist-year