konkurs-fotografii-gorskiej-lawiny-2022

Konkurs Fotografii Górskiej „Lawiny” do 28 października 2022


Zgloszenia do 28 października 2022. Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI i Klub Fotograficzny „Źródło” z Rudy Śląskiej zapraszają wszystkich miłośników gór, wędrowców, podróżników, turystów, wspinaczy, taterników, alpinistów, himalaistów, grotołazów, narciarzy, snowboarderów, fotografów, zawodowców i amatorów do nadsyłania swoich prac na konkurs fotograficzny o tematyce górskiej.

„Zwyciężamy wytrwałością”, mawiał wybitny podróżnik, odkrywca i dowódca ekspedycji polarnych Sir Ernest Shackleton. Shackleton, wraz z załogą statku „Endurance” przetrwał 2 mroźne lata (1914-16) na biegunie południowym, kiedy okręt ekspedycji został uwięziony i finalnie zatonął pod naporem lodu. Członkowie wyprawy nie mogąc liczyć na pomoc świata pogrążonego w piekle I wojny światowej, wyruszyli w podróż, która stała się tematem filmów i książek. Polarnicy stawili czoła okolicznościom losu z odwagą i niezłomnością, które inspirują po dziś dzień.

Sir Ernest Shackleton zmarł 100 lat temu, 5 stycznia 1922 roku. Dziś, w roku 2022 świat pogrążony jest w kolejnej wojnie. Wytrwałość pozostaje nie do przecenienia.

Zachęcam wszystkich, którzy mają odwagę wyruszyć w nieznane do nadsyłania swoich prac ze światów wertykalnych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest temat „Wytrwałość”.

W nadchodzących dniach rozstrzygną się również losy tegorocznych nagród i sponsorów. Zachęcam do obserwacji bloga i zaglądania do zakładek. Wszelkie potwierdzone informacje będę publikował na bieżąco.

Strona konkursu fotograficznego: https://kfg-lawiny.blogspot.com/