Lubelskie. Smakuj życie

„Lubelskie. Smakuj życie” do 15 września 2022


Zgloszenia do 15 września 2022. Zapraszamy do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z Regionu Lubelskiego.

Konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W dziesięciu dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy blisko 750 zgłoszeń i ponad 4000 fotografii! Tak dużą ilość zdjęć nadesłali autorzy z całej Polski.

Kto może brać udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się fotografią artystyczną, reportażową czy dokumentacyjną, jak i osób fotografujących amatorsko. Bez względu na to ile masz lat – możesz wziąć w nim udział.

Na jakie zdjęcia czekamy?

Konkurs ma dwie kategorie – artystyczną i reportażową. Można nadesłać maksymalnie
5 fotografii łącznie. Czekamy na zdjęcia pokazujące nasz region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i wyjątkowe walory natury, jak również bogactwo miejsc, obiektów, wydarzeń i ludzi. Liczymy zarówno na zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie. Ponadto przedstawiające obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Mogą to być dynamiczne i niepowtarzalne ujęcia z rowerowego szlaku Green Velo, kajakowego spływu Wieprzem czy Bugiem, nocnego zwiedzania nałęczowskich czy szczebrzeszyńskich wąwozów, a także innych niesamowitych podróży, których uczestnikami byli autorzy fotografii. Zdjęcia wykonane w Lubelskiem ukazujące miejsca atrakcyjne dla turystów zwiedzających i odkrywających smaki naszego regionu, zgodnie z hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Nagrody:

W XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” są do wygrania cenne nagrody. Za I miejsce w obu kategoriach – karty zakupowe o wartości 2000 zł, za II miejsca – po 1000 zł i za III miejsca – po 500 zł oraz zestawy promocyjne województwa lubelskiego. Dodatkowo wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego na 2023 rok. Najciekawsze prace zaprezentujemy m.in. na pokonkursowej wystawie i opublikujemy w wydawnictwach promujących nasz region. Fotografie znajdą się również na stronach oraz profilach społecznościowych promujących województwo lubelskie. Zdjęcia będzie oceniało profesjonalne jury składające się m.in. z zawodowych fotografików.

Strona konkursu fotograficznego: https://promocja.lubelskie.pl/wazne/rozpoczynamy-xi-edycje-ogolnopolskiego-konkursu-fotograficznego-lubelskie-smakuj-zycie/