miedzynarodowy-festiwal-fotografii-rydultowy-2021

IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Rydułtowy do 31 sierpnia 2021


Zgłoszenia do 31 sierpnia 2021. IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii – Rydułtowy 2021Tytuł tegorocznego festiwalu to:„ WINNI ””Projekt jest współfinansowany przez Miasto Rydułtowy.”Festiwal jest czwartą edycją organizowanego na zasadach konkursu fotograficznego spotkania fotografii z całego świata.

Jeśli zrobiłeś ciekawe zdjęcie i chcesz się podzielić swoim talentem z innymi – ten festiwal jest dla Ciebie.

TEMATEM KONKURSU JEST OCHRONA NASZEJ PLANETY ORAZ JEJ MIESZKAŃCÓW PRZED WSZECHOGARNIAJĄCĄ DEWASTACJĄ ŚRODOWISKA.

POŻARY LASÓW, POWODZIE, WOJNY, TRZĘSIENIA ZIEMI, SMOG, PLASTIK, WĘGIEL,PRZEMOC, WIRUSY, PESTYCYDY – to tylko kilka z wielu zarzutów które stawia nam ziemia i bez wątpienia jesteśmy winni.

Celem konkursu jest możliwość zmierzenia się uczestników w sposobie utrwalania i widzenia otaczającej ich rzeczywistości.

Chcemy również, aby każdy mógł poznać, zobaczyć i zachwycić się różnorodnością ujęć, wykonanych często tysiące kilometrów od siebie.
Rydułtowy to niewielka miejscowość na Śląsku, gdzie w niewielkiej szkole uczą się fotografii młodzi ludzie. Oni również chcą konkurować z rówieśnikami mieszkającymi w różnych częściach świata.

Zdjęcia mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł, operowaniem symbolem. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (z wyjątkiem techniki HDR oraz Panoramy).

Pokażmy, że są miejsca na świecie, gdzie człowiek i jego bezmyślność oraz chęć zysku doprowadzają do niszczenia naszej planety.

Nagrody:

1 miejsce i Grand Prix Festiwalu –2000,00 zł,
2 miejsce – 1000,00 zł
3 miejsce – 500,00 zł Jury przyzna również
3 wyróżnienia – nagrody rzeczowe dla najmłodszych uczestników konkursu.
Nagrody specjalne ufundowała firma CEWE z Kędzierzyna-Koźle.

Strona konkursu fotograficznego: http://www.zsprydultowy.pl/