Mniej znaczy więcej 2021

„Mniej znaczy więcej” do 10 kwietnia 2021


Zgłoszenia do 10 kwietnia 2021. Minimalizm w fotografii oznacza prostotę, wolność, harmonię i spokój. Warto docenić minimalizm w rzeczywistości, która jest zabałaganiona, przesycona szczegółami. Warto zwyczajnie zwolnić. Nie da się zaobserwować minimalizmu w biegu. Świadome ograniczanie elementów do tych naprawdę niezbędnych, wbrew pozorom może przekazać bardzo wiele, kadr staje się łatwiejszy w odbiorze niż kompozycja pełna form.

Na zachętę dodamy, że minimalistyczna Praca Andreasa Gursky’ego przedstawiająca rzekę Ren została najdroższą fotografią świata. Sprzedała się na aukcji za 4,3 miliona dolarów. Wprawdzie nagrody w naszym konkursie są skromniejsze, ale kto wie – może zwycięskie prace osiągną wartość zdjęcia Gursky`ego.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zdjęcia można wykonywać aparatem fotograficznym albo smartfonem.

Nagrody:

• I miejsce – 300 zł
• II miejsce – 200 zł
• III miejsce – 100 zł
• wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych

Strona konkursu fotograficznego: https://www.moksir.chrzanow.pl/wydarzenie/mniej-znaczy-wiecej-konkurs-na-fotografie-minimalistyczna/