Nagroda im. Krzysztofa Millera

Nagroda im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia – do 25 października 2019


Zgłoszenia do 25 października 2019. Jako fotoreporter Gazety Wyborczej Krzysztof Miller widział chyba wszystkie wojny tego świata. Był w Afganistanie, Czeczenii, państwach afrykańskich, Gruzji, Bośni, Nadniestrzu, Kongu, Rwandzie….
Przypatrywał się im uważnie. Przepuszczał przez migawkę swego aparatu tysiące tragicznych obrazów, by nam, siedzącym w zaciszu i bezpiecznym komforcie, dostarczyć ten jeden symbol, fotograficzną syntezę — to, co nazywamy istotą rzeczy. Krzysiek był jak filtr, przez który przepływała nędza współczesnego świata, okrucieństwo losu i zło człowieka. Tego człowieka, o którym Barbara Skarga mówiła, że „nie jest to piękne zwierzę”.
Nagrodą im. Krzysztofa Millera nie tylko chcemy uczcić pamięć wybitnego fotoreportera, naszego Przyjaciela. Chcemy, by była ona inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.

Do konkursu mogą przystąpić zarówno profesjonaliści jak i amatorzy fotografii, indywidualni autorzy oraz kolektywy fotografów, członkowie jednej agencji fotograficznej.

Nagrody:

Pula nagród w konkursie to 15 tysięcy złotych.

Strona konkursu fotograficznego: wyborcza.pl/0,171452,25149370.html