Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia”

Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia” – do 12 kwietnia 2019


Zgłoszenia do 12 kwietnia 2019. Jako studenci dziennikarstwa chcemy nauczyć się nie tylko patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, ale także poznawać punkty widzenia innych.

Dlatego w GŁĘBI SPOJRZENIA zachęcamy wszystkich studentów do pokazania nam swoich świeżych wizji. Chcemy udowodnić, że nie najdroższy sprzęt, nie program graficzny, ale przenikliwe spojrzenie może zadecydować o dobrym zdjęciu.

Zobaczyć człowieka takim, jakim naprawdę jest to ogromna sztuka. Również dostrzec piękno w szarej codzienności wymaga otwartego umysłu. Jednak nie zawsze udaje się też pokazać całą opowieść na jednej fotografii – stąd kategoria Historie prawdziwe, nagradzająca małe fotoreportaże.

Kategorie:

POSTACIE W MIGAWCE – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki. Zobaczyć postać pod każdą postacią – oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział – to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby.

DZIEŁA CODZIENNOŚCI – fotofelieton: wycinek rzeczywistości. Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz, co w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar – codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

HISTORIE PRAWDZIWE – mały fotoreportaż (3 fotografie). Masz trzy ostatnie szanse, aby pokazać wszystko. Zero słów. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą – opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?

Strona konkursu fotograficznego: http://glebiaspojrzenia.com.pl/