Oko na zimę

’Oko na zimę’ do 1 marca 2021


Zgłoszenia do 1 marca 2021. W poszukiwaniu niecodziennych zimowych pejzaży, czy architektury wybierzmy się na spacer z rodziną lub spójrzmy za okno. Tematem fotografii mogą być różnorakie „fragmenty” naszego otoczenia, w taki, czy inny sposób związane z zimą. Inspiracji warto także poszukać wśród niecodziennych tropów tej mroźnej i malowniczej pory roku. Do konkursu zapraszamy uczniów klas 7-8 SP.

W ramach podpowiedzi, warto dodać, iż od połowy stycznia, w każdy wtorek, na stronie internetowej muzeum podczas kilkuodcinkowego cyklu on-line Kolekcjoner Wrażeń, można dowiedzieć się o regułach jakie rządzą prawidłową budową kompozycji, sile kontrastu, zasadach dynamiki, czy poprawnego kadrowania.

Czekamy na wspaniałe fotografie, które będą czarno-białą opowieścią o niezwykłej zimie, jakiej doświadczamy. Ale uwaga, każdy z uczestników może wykonać maksymalnie dwie fotografie, więc czujnie, rozejrzyjcie się dookoła i…ruszajcie na cyfrowe łowy!
Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczestników potrzeby obcowania z naturą, pobudzenie ekspresji twórczej i rozwijania kreatywnego myślenia a także pielęgnowanie kontaktu z kulturą, (szczególnie ważnym w obecnym czasie). Przypominamy, że tematyka nadesłanych prac musi być związana z tytułem konkursu i wykonana samodzielnie.

Na najlepszych czekają nagrody!

Wybrane prace nadesłane zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie on-line 20 marca 2021 r.

Strona konkursu fotograficznego: http://muzeum.bydgoszcz.pl/aktualnosci/2,15663,0,0,Oko-na-zime-2021—konkurs-fotograficzny