Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku

„Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku” do 31 lipca 2022


Zgloszenia do 31 lipca 2022. Organizatorem konkursu „Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku” jest Stowarzyszenia „Pamięć i dialog. Wspólna historia”, a partnerem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie najciekawszej fotografii pokazującej materialne ślady obecności społeczności żydowskiej w Brzesku. Mogą to być zdjęcia przedstawiające nowy cmentarz żydowski przy ul. Czarnowiejskiej, ślady po starym cmentarzu przy ul. Głowackiego, jak również budynki, w których mieszkali Żydzi albo znajdowały się żydowskie organizacje.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, szczególnie do pasjonatów historii lokalnej i fotografii; wyklucza się udział osób zajmujących się fotografią zawodowo.

Ocena prac konkursowych odbywać się będzie w dwóch kategoriach:
I kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych,
II kategoria – dorośli.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 sierpnia 2022 r.

Nagrody:

W konkursie przewidziano 2 nagrody pieniężne w wysokości 500 zł za I miejsce w obydwu kategoriach. Ponadto najlepsze prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej, która zostanie otwarta 10 września 2022 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku podczas obchodów 80. rocznicy likwidacji getta w Brzesku.

Strona konkursu fotograficznego: http://brzesko.co/konkurs-fotograficzny-okruchy-pamieci-slady-spolecznosci-zydowskiej-w-brzesku/