Talent Roku 2021

„Talent Roku 2021” do 31 maja


Zgłoszenia do 31 maja 2021. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu TALENT ROKU.

Główną nagrodą w kategorii ZIN CALL jest tytuł TALENT ROKU oraz warsztaty edycyjne z Krzyśkiem Orłowskim zakończone wydaniem małej publikacji / zina fotograficznego, którego premiera odbędzie się na festiwalu XPRINT. Ze względu na czas pandemii przygotowaliśmy także drugą kategorię konkursową: SCHOLAR – stypendium/nagrodę 3000 zł na dokończenie projektu fotograficznego. Dodatkową nagrodą jest przegląd portfolio dla finalistów konkursu z dodatkową nagrodą 1000 zł.

Talent Roku to zatem nie tylko konkurs, ale przede wszystkim PROCES TWÓRCZY.

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W jury zasiądą: Renata Dąbrowska (fotografka, dokumentalistka), Krzysiek Orłowski (8991 publishing, Zinteka), Mariusz Forecki i Adrian Wykrota (Pix.house). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski.

Dzięki wsparciu miasta Poznań, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i partnerów ogólna pula nagród w konkursie to 11000 zł.

Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej.

Laureatkami i laureatami poprzednich edycji konkursu byli: Dawid Żuchowicz, Jakub Ochnio, Paweł Piotrowski, Jan Jurczak, Alicja Wróblewska oraz Marta Bogdańska. Wyróżnienia otrzymali między innymi: Kamil Śleszyński i Ola Śmigielska.

Strona konkursu fotograficznego: https://pix.house/portfolio_page/talent2021/