Konkurs fotograficzny VIVA! Photo Awards

Konkurs fotograficzny VIVA! Photo Awards – do 31 października 2019


Zgłoszenia do 31 października 2019. Już od ponad 10 lat światowej sławy jury nagradza laureatów w kilku kluczowych kategoriach, wręczając im statuetkę oraz nagrody finansowe. Nieprzerwanie od pierwszej edycji prace finalistów, pod przewodnictwem Ryszarda Horowitza, oceniały sławy, m. in. Anja Rubik, Tomasz Gudzowaty, Alexi Lubomirski, Sandro Miller, Marcin Kydryński, Robert Wolański, Chris Niedenthal, Jacek Boniecki.

Do Konkursu mogą zostać zgłoszone zdjęcia wykonane przez uczestnika – autora zdjęć, które nie były wcześniej publikowane w jakimkolwiek medium, w szczególności w prasie ogólnopolskiej lub lokalnej lub w Internecie (w tym na portalach społecznościach) w ramach innych konkursów czy w celach reklamowych.

Do Konkursu każdy z uczestników może zgłosić następujące ilości zdjęć w następujących kategoriach:

MODA – wyłącznie seria zdjęć o określonej konstrukcji fabularnej na temat modowy; na każdym z przesłanych zdjęć powinna być przedstawiona inna stylizacja modowa. W skład jednej serii zdjęć powinno wchodzić od 4 do 5 zdjęć. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 (trzy) serie zdjęć. Autorem wszystkich zdjęć wchodzących w skład jednej serii powinna być jedna osoba.
URODA – pojedyncze zdjęcia Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 4 zdjęcia.
REPORTAŻ – wyłącznie seria zdjęć o określonej konstrukcji fabularnej W skład jednej serii zdjęć powinno wchodzić od 5 do 7 zdjęć. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 (trzy) serie zdjęć. Autorem wszystkich zdjęć wchodzących w skład jednej serii powinna być jedna osoba.
ZDJĘCIE TELEFONEM KOMÓRKOWYM – pojedyncze zdjęcie Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 4 zdjęcia. Do wykonania zdjęć zezwala się na wykorzystanie aplikacji graficznych dostępnych na smartfony, zezwala się na modyfikację zdjęć z wykorzystaniem aplikacji dostępnych na smartfony.
PORTRET – pojedyncze zdjęcie. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 4 zdjęcia.
FILM – pojedynczy film. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 2 filmy.

Nagrody:

Grand Prix w postaci:

– możliwości samodzielnego zrealizowania sesji zdjęciowej do czasopisma „VIVA!”, z takim zastrzeżeniem, że decyzję o publikacji zdjęć wykonanych podczas takiej sesji na łamach czasopisma „VIVA!” podejmuje samodzielnie Organizator;
– nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł

Nagroda dla laureatów 5 kategorii w postaci:

– nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł

Strona konkursu fotograficznego: https://photo-awards.viva.pl/#konkurs