WIDZĘ CZŁOWIEKA

“WIDZĘ CZŁOWIEKA” do 15 maj 2021


Zgłoszenia do 6 listopada 2021. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Fotograficznym „WIDZĘ CZŁOWIEKA”. Udział mogą wziąć uczniowie szkół specjalnych (podstawowych i ponadpodstawowych), wykonując prace tematyczną jako zdjęcie, lub montaż zdjęcia z grafiką.

Świat przez ostatnie miesiące uległ mniej lub bardziej widocznym przeobrażeniom. Pandemia zamknęła nas w domach, pozbawiła możliwości chodzenia do szkoły, pracy. Zmianie uległy sposoby komunikacji, poruszania się, wykonywania codziennych zadań i pracy. Każdy aspekt naszego życia został nimi dotknięty. Ludzie wokół nas różnie reagują na obecna sytuację -wpadają w złość, zadumę, cieszą się bliskością rodziny,tęsknią za przyjaciółmi, relacjami społecznymi, wydarzeniami kulturalnymi. I właśnie w tej sytuacji o człowieka, jego-wasze emocje, wyobrażenie, działania i wszystko z nim związane chcemy w tym konkursie zapytać.Świadomi trudności i szerokości tematu, czekamy na dowolne wypowiedzi fotograficzne od wszystkich tych, którzy zechcą się nimi z nami i innymi podzielić.

CELE KONKURSU:
1) rozwijanie wrażliwości, kreatywności i artyzmu w wyrażaniu własnych emocji i uczuć w odniesieniu do obecnych wydarzeń w świecie
2) rozwijanie warsztatu pracy w programach graficznych w zakresie obróbki, montażu i retuszu fotografii
3) zainteresowanie różnymi technikami fotograficznymi

ODBIORCY:
Uczniowie szkół specjalnych: podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie naszego kraju, którzy samodzielnie wykonają pracę konkursową. Można nadesłać 1 pracę konkursową.

WYMAGANIA KONKURSOWE:
Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne, lub prace powstałe w wyniku połączenia fotografii z grafiką komputerową zrealizowane w ogólnodostępnym formacie jpg i formacie nie mniejszym niż standard FHD (1920×1080). Obraz musi być czytelny z zachowaniem dobrej jakości(niska kompresja, wysoka rozdzielczość). Niskiej jakości prace nie będą brały udziału w konkursie.

Zwycięzcy konkursu wyłonieni zostaną w dwóch kategoriach:
1)Szkoła podstawowa,
2)Szkoła ponadpodstawowa.

Strona konkursu fotograficznego: http://soswdnr.pl/konkurs-fotograficzny-widze-czlowieka/