xii-biennale-fotografii-kochac-czlowieka-2021

XII Biennale Fotografii „Kochać człowieka” do 28 lutego 2021


Zgłoszenia do 28 lutego 2021. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka” odbywającym się pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików i Prezydenta Miasta Oświęcim.

Kochać człowieka to… pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko „tu i teraz”, ale „zawsze i wszędzie” ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Kochać człowieka” programowo nawiązuje do Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”. Odbywa się od 1999 roku co dwa lata i przenosi ideę festiwalu na inne formy artystycznego wyrazu.

Biennale ma zasięg ogólnopolski i charakter otwarty, dostępne jest dla wszystkich fotografujących, którym bliskie są sprawy człowieka, człowieka kochającego, radosnego, twórczego, zwycięskiego, ale także człowieka walczącego, cierpiącego, przegrywającego…

Celem konkursu organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury jest kształtowanie postaw miłości i szacunku wobec człowieka, fotograficzna prezentacja tematyki związanej ze wszystkimi aspektami życia człowieka oraz – zaprezentowanie dążeń i osiągnięć twórczych w tematyce określonej hasłem programowym.

Strona konkursu fotograficznego: http://www.ock.org.pl/XII-Ogolnopolskie-Biennale-Fotografii-Kochac-czlowieka-2021-6442.html