Wszystkie dzieci świata

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wszystkie dzieci świata” – do 30 sierpnia 2019


Zgloszenia do 30 sierpnia 2019. Wszyscy pragniemy aby dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Niestety, wiele z nich nie przychodzi na świat lub umiera w pierwszym miesiącu życia ze względu na trudne warunki higieniczne. Niemal jedno na cztery żyje w kraju ogarniętym przez konflikt lub w regionie dotkniętym naturalną katastrofą. Syria, Ukraina, Somalia, Etiopia, Sudan Południowy – to nie są miejsca bezpieczne dla dzieci, Afryka Wschodnia cierpi głód, Północna przeżywa kryzys uchodźców. W każdym kraju najmłodsi i bezbronni mają swoje problemy, ale w wielu miejscach obserwujemy piękne działania na rzecz ich wychowania, ochrony i rozwoju.

Dlatego, jak co roku, Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkich amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii do udziału w międzynarodowym konkursie, który pokaże życie dziecka we współczesnym świecie. Życzymy wielu wspaniałych kadrów i czekamy na obrazy, z których ułożymy panoramę dziecięcego świata AD 2019.

Prace oraz karty zgłoszeniowe należy wysłać na adres: mkf@pacanow.eu
Nadesłane zdjęcia oceni profesjonalne jury (Grzegorz Wójcik, Tomasz Sobczak i Tadeusz Koniarz), a pokonkursowe wystawy oceni publiczność.

Nagroda Główna to 2500 zł/58 euro*/65 $*, II miejsce 1500 zł/35 euro*/ 40 $*, III miejsce 1000 zł/25 euro*/28 $*. Autorzy najlepszych fotogramów otrzymają medale organizacji, o których patronat ubiegają się organizatorzy (FIAP, Fotoklub RP i Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne).

Finał i wręczenie nagród nastąpi 15 września podczas wernisażu pokonkursowego w Pacanowie.

Strona konkursu fotograficznego: https://centrumbajki.pl/xiii-miedzynarodowy-konkurs-fotograficzny-wszystkie-dzieci-swiata/#0