XXIX Biennale Fotografii ZABYTKI

XXIX Biennale Fotografii ZABYTKI do 31 października 2024


Zgłoszenia do 31 października 2024. Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Zamojski Dom kultury zapraszają do udziału w XXIX edycji Międzynarodowego Biennale Fotografii ZABYTKI.

Jest to konkurs z ponad pięćdziesięcioletnią historią, a uczestnicy poza prestiżem i sławą walczą o medale, nagrody pieniężne, wyróżnienia i nagrodę główną.

Międzynarodowe Biennale Fotografii „Zabytki” ma na celu prezentację osiągnięć twórczych w dziedzinie fotografii zabytków materialnych.

Dla potrzeb konkursu, za podstawę określenia zabytku, przyjmuje się wykładnię: „ZABYTEK – nieruchomość lub rzecz ruchoma, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź
zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową” .

Tematem przewodnim bieżącej edycji konkursu są: „Zabytki Świata”. Nadesłane na konkurs prace mogą dotyczyć zabytków zlokalizowanych w dowolnym kraju.

Międzynarodowe Biennale Fotografii ZABYTKI jest współfinansowane przez Miasto Zamość.

Nagrody:

Pula nagród pieniężnych w bieżącej edycji wynosi 6000,- PLN.

Strona konkursu fotograficznego: https://zdk.zamosc.pl/news/2455/xxix-miedzynarodowe-biennale-fotografii-bdquozabytk.html