Leśne fotografie

„Leśne fotografie” do 15 stycznia 2021


Zgłoszenia do 15 stycznia 2021. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i portalem TerazKrosno.pl organizuje XX edycję konkursu „Leśne fotografie”.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi. Można zgłosić prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania. Fotografie muszą być po prostu LEŚNE.

Każdy uczestnik może zgłosić odbitki najwyżej trzech zdjęć w rozmiarze 20 x 30 cm wraz z kartą zgłoszenia w osobnej, zaklejonej kopercie oznaczonej godłem (pseudonimem). Rozstrzygnięcia konkursu dokona jury złożone z profesjonalnych fotografików w terminie do 31 stycznia 2021 roku.

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział już ponad 3000 osób. Zwyczajowo nagrodą główną jest trzydniowy pobyt dla 2 osób na terenie jednego z bieszczadzkich nadleśnictw. Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymują też tradycyjnie statuetki z wizerunkiem św. Franciszka – patrona leśników i ekologów. W tym roku z okazji jubileuszu XX-lecia organizowania Konkursu przewidziano specjalną nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 zł dla Super Laureata. Jak zawsze zostaną również przyznane inne wyróżnienia, ufundowane przez sponsorów i partnerów konkursu. Prace zakwalifikowane przez jury prezentowane będą na wystawie w saloniku artystycznym Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej od połowy lutego do początku kwietnia 2021 r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/zaproszenie-do-udzialu-w-xx-edycji-konkursu-lesne-fotografie-#.X6hXgGhKhaQ