Praca w czasach PRL

Praca w czasach PRL do 12 stycznia 2021


Zgłoszenia do 12 stycznia 2021. W nowym projekcie Aplikuj.pl cofamy się do przeszłości – zapraszamy wszystkie osoby w wieku 50+ do udziału w konkursie Praca w czasach PRL. Szukamy fotografii przedstawiających miejsca pracy sprzed lat, by pokazać, jak wyglądała codzienność w różnych zawodach w minionej epoce.

W jakich profesjach był dostęp do pierwszych komputerów? Kim byli cinkciarze? Jak się pracowało w mionym ustroju? Jeśli pamiętasz czasy, kiedy pisało się na maszynie, dzwoniło z budki telefonicznej, a urlop spędzano na wczasach pod gruszą, pomóż nam ożywić te wspomnienia!

Jeśli masz ukończone 50 lat i chcesz pokazać swoje doświadczenia z dawnej pracy, weź udział w nowym konkursie i prześlij nam swoje zdjęcie z pracy w czasach PRL!

Cel konkursu

Konkurs Praca w czasach PRL ma na celu ukazanie, jak bardzo zmieniły się warunki społeczno-kulturowe i życie zawodowe polaków na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci. Chcemy pokazać młodszym pokoleniom, jak w czasach PRL wyglądały stanowiska pracy, narzędzia i sprzęty.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób mających ukończony 50. rok życia, z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, które mogą podzielić się z nami swoimi fotografiami związanymi z pracą w czasach PRL. Jeśli senior należy do lokalnego Klubu Seniora lub uczęszcza do placówki kulturalnej, może podać jej nazwę w formularzu zgłoszeniowym. Nie jest to warunek konieczny, jednak szansa na wygraną również dla wskazanej placówki.

Laureaci wybrani przez jury otrzymają:

Telefon Nokia 800 TA-1186
Telefon Panasonic KX-TU456EXRE
Telefon Maxcom MM760

Strona konkursu fotograficznego: https://www.aplikuj.pl/konkurs-prl-pomorze