Talent Roku 2022

„Talent Roku 2022” do 22 maja


Zgloszenia do 22 maja 2022. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu TALENT ROKU.

Główną nagrodą w kategorii ZIN CALL są warsztaty edycyjne z Krzyśkiem Orłowskim (Zinteka) zakończone wydaniem publikacji / zina fotograficznego. Drugą kategorią konkursową jest SCHOLAR – stypendium/nagroda 3000 zł na dokończenie projektu fotograficznego. Dodatkową nagrodą jest przegląd portfolio dla finalistów konkursu – zwycięzca otrzyma 1000 zł.

Talent Roku to zatem nie tylko konkurs, ale przede wszystkim PROCES TWÓRCZY.

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W jury zasiądą: Monika Szewczyk – Wittek (fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii), Krzysiek Orłowski (Zinteka), przedstawiciele fundacji Pix.house (Michał Adamski, Mariusz Forecki i Adrian Wykrota). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski.

Dzięki wsparciu miasta Poznań, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i partnerów ogólna pula nagród w konkursie to 15000 zł.

Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej.

Laureatkami i laureatami poprzednich edycji konkursu byli: Dawid Żuchowicz, Jakub Ochnio, Paweł Piotrowski, Jan Jurczak, Alicja Wróblewska, Marta Bogdańska i Jędrzej Nowicki.

Strona konkursu fotograficznego: https://pix.house/portfolio_page/talent2022/